PalmolIve Ambalaj Çözümleri ve Geri Dönüşüm

Bizim için doğaya bağlı olmak, ürünlerimizde kullandığımız her bir bileşeni ve kokuyu özenle seçmekten çok daha fazlası anlamına geliyor. Ayrıca, tek kullanımlık plastik üretmemeye gayret ederek döngüsel bir plastik ekonomisi oluşturmak için daha iyi ve daha sürdürülebilir yollar bulma konusunda da kararlıyız. DAHA FAZLA BİLGİ EDİNİN

Olabildiğince uzun süre yeniden kullanılabilen, geri dönüştürülebilen ve tekrar değerlendirilebilen ambalajlar üretiyoruz. Bu da renkli olanlara kıyasla daha fazla amaca hizmet edebildikleri için sıklıkla şeffaf şişeler kullandığımız anlamına geliyor. Hepsi doğaya ve güzel gezegenimize olan bağlılığımızın bir parçası.

GÖRSELLERİN ÜZERİNE TIKLAYARAK AMBALAJIMIZI NASIL GERİ DÖNÜŞTÜRECEĞİNİZİ ÖĞRENİN

 

PLASTİK ŞİŞELER

Pompalı plastik şişelerimiz PET veya HDPE'den üretilmektedir.

Gelecekte şeffaf şişelerimizde %100 geri dönüştürülmüş plastik kullanmayı hedefliyoruz. Bu girişimimizin bir parçası olarak, plastik ambalajlarımızın kolayca geri dönüştürülebilmesini ve yeniden kullanılabilmesini sağlamak adına plastik üreticileri, tedarikçileri ve geri dönüşüm endüstrisi ile işbirliği yapıyoruz. Geri dönüştürüldükten sonra daha fazla kullanım alanına imkan verdiği için şeffaf PET'i herhangi bir şekilde renklendirmiyoruz. Bu da şeffaf PET plastik şişelerimizin daha sık olarak yeni plastik şişelere dönüştürülebileceği anlamına geliyor.

PLASTİK ŞİŞENİZİN 2 BASİT ADIMLA GERİ̇ DÖNÜŞTÜRÜLMESİ

Palmolive şişenizde kalan sıvıyı boşaltın

Şişeyi toplanmak üzere plastik geri dönüşüm kutunuza veya torbanıza atın

Bu plastik şişeler PET plastik kutularında geri dönüştürülmektedir. Böylelikle üzerinize düşeni yapmak daha da kolaylaşır.

SIVI EL SABUNU ŞİŞELERİ

Sıvı el sabunu şişelerimiz PET plastikten üretilmektedir. Her ay ve her yıl mükemmel bir döngüsel plastik ekonomisine ulaşmak için yoğun bir şekilde çalışıyoruz, ancak daha yapacak çok işimiz var. Zaman geçtikçe, kendimiz, sizler ve güzel dünyamız için biraz daha iyiye gidiyoruz.

SIVI EL SABUNU ŞİŞELERİNİZİN 3 BASİT ADIMLA GERİ̇ DÖNÜŞTÜRÜLMESİ

Şu anda sadece dispenser pompası olmayan şişelerimizi geri dönüştürebilirsiniz. Ve bunu yapmak da çok kolay:

Sıvı el sabunu şişenizi boşaltın

 

Şişeyi toplanmak üzere plastik geri dönüşüm kutusuna veya torbasına atın

Pompayı normal çöplerinizle birlikte atın veya dilerseniz başka bir şişede tekrar kullanın!

KATI SABUN AMBALAJLARIMIZ

Ambalajlama için geri dönüştürülebilir malzemeler kullanmaya özen gösteriyoruz. Bu nedenle katı sabun ambalajlarımız da %100 geri dönüştürülebilir şekilde üretiyoruz.

AMBALAJINIZIN 2 BASİT ADIMLA GERİ̇ DÖNÜŞTÜRÜLMESİ

Sabun kalıbını kağıt ambalajından çıkarın

Ambalaj kağıdını toplanmak üzere geri dönüşüm kutusuna veya torbasına atın